Obisk v prvem razredu POŠ Loka

V začetku junija so trije korenjaki – vstopniki, ki bodo 2.septembra prvič prestopili šolski prag, obiskali prvošolčke. Niso odšli daleč na obisk, saj obiskujejo vrtec v enoti Bibarija Loka, ki se nahaja v isti stavbi kot je podružnična osnovna šola Sava Kladnik Loka. Že na stopnišču, ki vodi v šolske prostore, nas je pozdravila vodja Martina Trbovc in nas pospremila do razreda. Napetost je naraščala, otroci so z zanimanjem opazovali opremo v razredu in pa učiteljico. S prvošolčki se dobro poznajo, ker so si leto dni nazaj še delili igrače v oddelku Zmajčki. Učiteljica jih je povabila, da jim prvošolčki pokažejo svoje šolske stvari in že kar podala prvo zaposlitev. Vstopnikom je predstavila znak šole. Le tega so si morali potem pobarvati s pravilnimi barvami, izrezati po črti, nato pa je to postala njihova ogrlica. Za konec so učenci prvega in drugega razreda zaplesali na pesem Waka Waka. Otroci so bili malo zadržani, malo radovedni in pa zelo navdušeni nad novimi dogodivščinam, ki jih čakajo septembra.

Fotografije pa povedo kakšna klima je bila v razredu.

Zapisala vzg. Tina O. Bizjan