Obisk pri gasilcih v Loki

Otroci oddelka Zmajčki, smo se skupaj z vzgojiteljicama po zajtrku odpravili do gasilskega doma, kjer imajo svoje prostore gasilci prostovoljnega društva Loka. Ob prihodu na gasilsko dvorišče so otroci že opazili kaj sta za nas pripravila poveljnik Boštjan ter gasilec Franjo.

Imeli smo izredni prevoz do poligona, kjer je bilo res že vse pripravljeno za gasilsko vajo. Gasilca sta samo še napolnila vedra z vodo. Otroci so izvedli vajo z brentačo – vanjo vlivali vodo, pritiskali bat ter z ustvarjenim vodnim curkom izbijali tarčo. Pri vaji so uživali, saj imajo zelo radi igre z vodo. In zato je bilo nešteto ponovitev vaje.

Ko so bile brentače že ničkolikokrat prazne, smo se vrnili pred gasilski dom. Tam sta imela gasilca za nas pripravljeno še sladko-mrzlo ohladitev, potem pa smo odhiteli nazaj v vrtec na piknik kosilo.

Tina in Valerija