Z žogo skozi septembrske dni- oddelek srčki

V oddelku Srčki smo že veselo in pogumno zakorakali v novo šolsko leto. Razveselili smo se novih deklic, ki se bodo z nami igrale šolskem letu. V razigranih dopoldnevih smo se igrali z nekonstruiranim materialom- zamaški, škatlami, tulci…, ustvarjali in se zabavali.

Veliko časa smo posvetili knjigi Rdeča žoga, ob kateri smo se pogovarjali in opisovali ilustracije. Ob tem pa smo se naučili še novo pesmico Rdeča žoga. Z žogami smo izvajali različne dejavnosti- se razgibavali, sproščali, razvijali spretnosti igre z žogami in ob igri spoznavali barve. Po barvi smo razvrščali zamaške, obroče in predmete v igralnici, jih vtikali v tulce različnih velikosti, razvrščali pisane žoge v škatlo po barvi, prirejali rdečo žogo k rdečemu obroču in igrali didaktične igre na temo barve.

Prvi mesec novih spoznanj je za nami in že se veselimo prihajajočih pisanih jesenskih dni.