Teden mobilnosti v enoti Bibarija

V mesecu septembru je potekal Teden mobilnosti. Otroci oddelka Gobice smo v okviru akcije Smeško kisko preverjali ali so avtomobili v Loki pravilno parkirani. Skupaj z Bibami smo šli na sprehod po Loki, kjer smo opazovali prometne znake, jih spoznavali in poimenovali. Na igrišču smo skupaj z otroki narisali cesto (prometne znake, črte, parkirna mesta, stavbe, šolo …). Otroci so se vozili s poganjalci in kolesi, ter se prelevili v prave voznike. Vstopniki skupine Gobice smo se udeležili Kolesarčkov, kjer so na pripravljenem poligonu urili znanje o prometu in varnosti. V oddelku smo izvajali delavnice na temo promet; otroci so iz papirja izdelali cesto, narisali avtomobile, semaforje in prometne znake, ter vse skupaj obesili na oglasno desko. Iz odpadnih škatlic od zdravil smo naredili avtomobile in prometne znake. Otroci so ob dejavnostih spoznali nove stvari, se kaj novega naučili in uživali.

Avtor: Julija Kozorog