Obiskala nas je muca copatarica- oddelek srčki

»V mali vasi so majhne hiše in v vsaki hiši so otroci. V tej vasi je lep red…« (E. Peroci). Zgodba o Muci Copatarici nas je v mesecu novembru popeljala v svet domišljije, redoljubja in zabave. Obiskala nas je lutka Muca Copatarica, s katero smo prepoznavali in razvrščali copate. Preko ustvarjanja, poslušanja zgodbe, ob različnih socialnih igrah in s prepevanjem pesmi smo dodobra spoznali zgodbo o Muci copatarici. Marjeta nam je pokazala pripomočke za šivanje, s katerimi je muci sešila čisto nove copatke. Mi pa smo izdelali pretikanke- copatke, ki smo jih nato z volno zašili tako kot Muca Copatarica. Ob igri smo se naučili skrbeti za svoje copatke- pospravljati, sezuvati, obuvati in prepoznavati.

Muca nam je povedala, da nas bo kmalu spet obiskala. Mi pa smo ji obljubili, da bomo še naprej vestno in redno pospravljali svoje copatke.