Obisk kmetije enote Kekec

Meseca maja smo se odpravili na obisk k našemu Maiu in Mii domov, saj sta nam povedala, da imajo doma kar nekaj živali. Zjutraj smo se najprej okrepčali z zajtrkom, nato pa hitro obuli čevlje in se podali na avtobus. Oh, kako smo uživali na avtobusu. Med vožnjo smo veselo klepetali in opazovali okolico. Ko smo prispeli na cilj, nas nekaj kapljic dežja ni prav nič ustavilo. Tam sta nas že čakala mamica Maruša in ati Matej, ki sta nas popeljala do njihovega doma. Najprej smo se malo poigrali, potem pa so nas prijazno pogostili z okusnim sokom, svežim sadjem in tudi nekaj sladkega se je našlo za nas. Ko smo se okrepčali, sta nas Mai in Mia povabila, da smo si odšli ogledat njihove živali. Koliko zanimivih živali imajo pri njih doma. Družina Pompe ima veliko kokoši, kobilo Lolo, petelina, kamerunske ovce, osla Bineta, jelena, košute, kužka in muco. Vse živali smo tudi pogumno pobožali in jih hranili. Otroci so bili nad živalmi navdušeni. Opazovali so jih, jih hranili in se z njimi tudi pogovarjali. Na koncu je eden izmed otrok prikupno rekel: “Bili smo v živalskem vrtu” 🙂 Maiu, Mii, mamici Maruši in atiju Mateju se iz srca zahvaljujemo za povabilo in gostoljubje. Preživeli smo prekrasen dan, ki ga ne bomo nikoli pozabili!

Mali in veliki iz enote Kekec

Zapisala: Natalija Žulič