Mesec april pri marjeticah – spoznavali smo celine

V mesecu aprilu smo v oddelku Marjetice prišli na idejo, da bolje spoznamo in raziščemo celine in tamkajšnje življenje, znamenitosti, živali, hrano, plese…Tema  je otroke močno pritegnila. Otroci imajo pravo raziskovalno žilico, saj so s pomočjo globusa, zemljevida ter knjig, sami raziskovali v raziskovalnem kotičku, ki smo ga ustvarili prav s tem namenom. Kot motivacija zanje je bil dovolj že pogovor na dano temo, slikovno gradivo, potem pa jih je radovednost peljala še naprej, da so primerjali kakšne oblike so celine, katera je bližje drugi, s pomočjo razdalj, ki si jih otroci lažje predstavljajo. Spoznali so kaj sploh globus predstavlja, naučili so se ravnati z njim, s pomočjo globusa smo iskali države, mesta, gore, reke. Otroci so ves čas sodelovali z risanjem znamenitosti celin, živali, barvali celine, medtem ko so opazovali njihove barve na globusu, spoznavali vrste živali, z zanimanjem poslušali o zanimivostih, poslušali glasbo, si ogledali plese.. Njihovo radovednost pa smo budili s pomočjo knjig, enciklopedij, atlasov, ki so bile prava motivacija za raziskovalno delo ter spoznavanje nečesa novega. Tako smo na koncu ustvarili naš zemljevid sveta.