Dan zemlje v oddelku Metulji

V ponedeljek, 22. aprila smo praznovali svetovni dan Zemlje. Njen rojstni dan smo obeležili tudi v oddelku Metulji, saj se zavedamo, kako pomembna je skrb za čisto in urejeno okolje. Otroke je navdušila zgodbica o Zmajčku Pometajčku, ki se noče umivati v umazani reki, temveč ima rad svež zrak in čisto vodo ter pometene ulice. Igrali smo se didaktično igro o ločevanju smeti, razvijali grafomotoriko s pomočjo grafomotoričnih vaj in izdelali plakat- Očistimo naš planet, ki je krasil našo oglasno desko. Ogledali smo si tudi kratek risano animiran film Kapljica in Listek raziskujeta- Kam gredo odpadki, ko jih odvržemo? Ob zaključku sklopa zemlja praznuje, smo pripravili vrečke, si nadeli rokavice in se odpravili na “čistilno” akcijo v okolico našega vrtca in tako prispevali k čistejšemu in lepšemu našemu planet- Zemlja.
Zapisala: Laura Sirk Šteblaj, vzgojiteljica oddelka Metulji