TEDEN OTROKA V ENOTI BIBARIJA

»Skupaj se imam dobro« je bila osrednja tema letošnjega tedna otroka, ki se je pričel v ponedeljek, 3.10.2022. V naši enoti smo otrokom ponudile pester izbor dejavnosti in aktivnosti, s poudarkom na medsebojnem druženju in spodbujanju skupinske ustvarjalne igre. Z otroki smo obiskali šolsko knjižnico v Loki, kjer nam je slikarka in pisateljica ga. Irena Ameršek prebrala svojo knjigo Zgodbo o lisici in nam predstavila svoje ilustracije. Otroci so ustvarjali z jesenskimi plodovi, s katerimi so nastale številne umetnine. Na ta način so se igrali s števili, vadili zaporedja, prirejali, razvrščali… Dijakinja Brina nam je pričarala glasbeno dopoldne s “sintisajzerjem”. Ob spremljavi “sintisajzerja” smo prepevali nam znane jesenske pesmice: Kostanjček zaspanček, Živali jeseni, tudi zarajali in zaplesali smo… Otroci so lahko svoje gibalne spretnosti preizkušali na gibalnem poligonu na igrišču v družbi »jesenskih« živali. Odšli smo tudi na daljši sprehod ob reki Savi, kjer smo nabirali jesenske plodove in uživali v lepem vremenu. Teden otroka smo zaključili z jesenskim piknikom. Preživeli smo zabaven in pester teden in že se veselimo novih dogodivščin in spoznanj.

Strokovne delavke enote Bibarija

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost