MESEC DRUŽINE pri Zmajčkih

»Družina je kot pisan travnik.

Vsaka roža na njem je enkratna

in vsaka diši čisto drugače.

Njegova lepota pa je v tem,

da vsi cvetovi rastejo skupaj. »

(Neznani avtor)

V mesecu marcu, ko se začne narava počasi prebujati in nas sonce prične greti smo kot vsako leto poprej naše dejavnosti namenili družini. Vključevali smo se v različne dejavnosti- izdelovali darila za mamice in očke, naslikali naše mamice, jim za njihov praznik nabrali zvončke… Pogovarjali smo se o družinah, prebirali zgodbice na to temo, prepevali pesmice (Mamica je kakor zarja…). Igrali smo se igro vlog dom-družina in ubesedili glagole za dejanja, ki se odvijajo doma. V kotičku dom smo negovali dojenčke in jim pripravljali kosila. Obiskali smo šolsko knjižnico v Loki, kjer nam je prijazna knjižničarka prebrala zgodbico o majhni mucki, ki išče svojo mamico. Na obisk v vrtec smo povabili Majina starša, ki sta nam polepšala dopoldne in pripravila gledališko predstavo- V cirkusu. Dan pred materinskim dnevom pa smo v popoldanskem času s starši izvedli sprehod za Savo. Otroci in starši so »morali« opraviti vse naloge, ki jim jih je pripravil Škrat (spuščanje ladjic po Savi, zapeti pesmico, si izmisliti gozdno zgodbo…). Po vseh opravljenih nalogah so otroci za osvojen trud prejeli medalje.

Mesec marec, ki je bil poln novih doživetij in prijetnih trenutkov je za nami. Že se veselimo novih spoznanj in dogodivščin, ki so pred nami.

Zapisala: Laura Sirk Šteblaj, vzgojiteljica 

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost