KNJIŽNIČARKA NA OBISKU V VRTCU

»Zgodbe so krila, ki te vsak dan ponesejo kvišku, zato poišči knjige. Zgodbe so tudi lek za boljši, svetlejši svet in hkrati zdravijo, tolažijo, navdihujejo in učijo«, je zapisal Richard Van Campa in to izkušnjo si pridobivajo že naši vrtčevski otroci. Z veseljem in navdušenjem posegajo po knjigah in prisluhnejo različnim zgodbam.

Mednarodni dan knjig za otroke, ki ga praznujemo 2. aprila, smo v vhodu Ostržek praznovali tako, da smo v vrtec povabili knjižničarko Anico Ganc, ki se je povabilu z veseljem odzvala. Pripravila nam je pestro in zanimivo pravljično urico in nas s pravljico Zajčkova hišica, ki jo je napisala slovenska pisateljica Anja Štefan, popeljala v svet prijateljstva. Vsak od nas se kdaj znajde v stiski in kako dobro je, če si pomagamo, ko je težko. Še predno pa smo prisluhnili pravljici, so otroci svoje možgančke »razmigali« z reševanjem ugank. Na koncu pravljične urice pa nas je knjižničarka razveselila z žepno knjigo, ki so jo otroci s pomočjo  vzgojiteljic zgibali in vsak si je naredil svojo knjigo za domov.

Hvala knjižničarki Anici za prijetno druženje.

Helena Lužar

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost