OTROCI IZ VRTCA NA OBISKU V PEKARNI KRUHEK

Otroci iz oddelka POLŽI v Vrtcu Ciciban Sevnica smo se v oktobru odzvali povabilu in izvedli obisk pekarne Kruhek.

Ob prihodu smo si nadeli čiste predpasnike, zaščitne pekovske čepice in temeljito umili roke ter veselo  pričeli z delom. Za to dopoldne smo vsi postali pravi mali peki. Gnetli smo testo in oblikovali s pomočjo gospe Maje in gospoda Alena raznovrstno pekovsko pecivo: rogljičke, preste , parkeljne, srčke , makovke, metuljčke… Na velike pekače smo zlagali izdelke iz kvašenega testa, da so najprej vzhajali. Potem jih je pek dal peči v veliko peč. Medtem pa smo zapeli nekaj  pesmic in  se okrepčali z dobro, slastno malico. Skutine, makove in  orehove potičke so nam šle zelo v slast. Vse bolj in bolj je dišalo po pečenih dobrotah. Vmes smo si  lahko ogledali še vse naprave in stroje za izdelavo testa, kruha ter peciva. Ko so se vse dobrote spekle, so nam jih zložili v papirnate vrečke. S pečenimi dobrotami smo se navdušeni vrnili v vrtec in jih odnesli domov za petkovo popoldansko malico še skupaj s starši.

Gospe Maji in peku Alenu iz pekarne Kruhek se najlepše zahvaljujemo za povabilo, pogostitev in čas,

ki so ga preživeli z nami ter otrokom na tako prijeten, nazoren način predstavili svoje delo.

Doživljali in doživeli smo krasno in poučno dopoldne.                                                                                                   Polži s Cveto in Manco iz enote Centralni vrtec

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost