TEDEN OTROKA PRI ZAJČKIH

V tednu, od 4. 10. 2021 do 8. 10. 2021, smo pri Zajčkih obeležili Teden otroka. Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je »Razigran uživaj dan!«, zato smo se v skupini posvetili igri in igranju. Trudili smo se za sproščeno, prijetno in umirjeno vzdušje. Vsak dan v tednu pa smo si popestrili z osrednjo dejavnostjo, ki je za nas male zajčke velik korak.

V začetku tedna smo se odpravili na sprehod po bližnji okolici vrtca. Na sprehodu smo srečali naše velike prijatelje Škratke, ki so imeli veliko dela s koruzo. Vsi smo jih z zanimanjem opazovali in poskusili tudi sami olupiti kakšno koruzo. V torek smo z našimi malimi ročicami in nogicami raziskovali  in se preizkusili v hoji po čutni poti.  Sreda je dan za zabavo! Z našimi prijatelji iz enote Pikapolonica smo se ob glasbi zabavali v športni igralnici, se vozili po toboganu, igrali z baloni in tekali naokrog. Dobre volje nam ni zmanjkalo – otroški smeh je odmeval po celi igralnici. Ker smo še majhni in ne moremo v pravo gledališče, so nas Račke prijazno povabile k sebi na ogled lutkovne predstave z naslovom Pet majhnih jabolk v izvedbi vzgojiteljic Irene in Suzane. Predstavo smo spremljali zelo pozorno in na koncu glasno zaploskali super izvedbi. Virusi nam ne dajo miru, zato smo imeli v petek smuti zabavo z vitaminčki. Na zabavi smo spoznavali različno sadje, ki smo ga pripravili za smuti. Na koncu smo si zmešali odličen napitek, ga z veseljem popili ter si okrepili imunski sistem.

Tako, teden je za nami. Zdaj pa z našimi majhnimi koraki razigrano in veselo hitimo novim dogodivščinam nasproti.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost