TEDEN MOBILNOSTI V ODDELKU ZMAJČKI

Oddelek Zmajčki v enoti Bibarija v Loki je bil vključen v projekt TEDEN MOBILNOSTI. Vsakodnevno smo v vrtcu skupaj z otroki beležili, kako smo prišli v vrtec. Starši in otroci so sodelovali bodisi s prihodom v vrtec brez avtomobila ali s kolesom. Zastavili smo si dejavnosti, ki so se nanašale na temo prometa (pesmice, zgodbice, uganke…), ki so motivirale otroke in krepile njihovo vlogo kot varni udeleženci v prometu (upoštevanje prometnih predpisov, varno prečkanje ceste, uporaba varnostnih pasov, čelad…) in jih seznanjali z različnimi vrstami prometa. Igrali smo se rajalne igre (Mi se z vlakom peljemo…) in izdelali semafor. V okviru akcije »smeško- kisko« smo se odpravili na sprehod v okolico vrtca in s smeški (nagrajevali voznike, ki so pravilno parkirali) in s kiski (opozarjali na nepravilno parkiranje ali oviranje poti pešcev).

Teden mobilnosti smo povezali s svetovnim dnevom športa in poudarili gibanje kot zdrav in pomemben vsakdan našega življenja. Zapisala: Laura Sirk Šteblaj, vzgojiteljica

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost