Obvestilo za starše

Spoštovani starši

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in bo v Uradnem listu RS, objavljen danes dne 29. 3. 2021. V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo.

KAJ JE KRITIČNA INFRASTRUKTURA?

Kritična infrastruktura v Republiki Sloveniji obsega zmogljivosti, ki so ključnega pomena za državo. Prekinitev njihovega delovanja ali njihovo uničenje bi imelo resne posledice za nacionalno varnost, gospodarstvo in druge ključne družbene funkcije ter zdravje, varnost, zaščito in blaginjo ljudi.

Ugotavljanje in določanje kritične infrastrukture ureja Zakon o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17).

Nosilci sektorjev kritične infrastrukture so posamezna ministrstva, ki so odgovorna za delovna področja, na katera spada kritična infrastruktura, in Banka Slovenije.

V kolikor smatrate, da vaša zaposlitev (zaposlitev obeh staršev) sodi v sklop sektorjev kritične infrastrukture, nam pošljite oz. dostavite potrdilo delodajalca (do srede, 31.3. 2021). V izogib nejasnostim prosimo, da na potrdilu navedete, v katerem sektorju kritične infrastrukture ste zaposleni.

Potrdilo lahko posredujte tudi po e-pošti: vrtec.sevnica@siol.net

                                                                                           Ravnateljica Tanja Sorčan

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost