Čarobni obisk gradu 2018

Na sevniškem gradu je v četrtek, 13. 12. 2018, potekal Čarobni obisk gradu v sodelovanju Vrtca Ciciban Sevnica in KŠTM Sevnica. Vabilo je bilo namenjeno vsem predšolskim otrokom in njihovim staršem. Z venčkom božičnih melodij je Rok Železnik na saksofonu otvoril dvanajsti Čarobni obisk gradu. Vse navzoče sta v atriju gradu pozdravili ravnateljica Vrtca Ciciban Sevnica Vlasta Fele in direktorica KŠTM Sevnica Mojca Pernovšek. V zavetju grajski zidov so nas čakala presenečenja. V Stari galeriji smo pogledali v življenje grajskega škrata Dorka (Doroteja Koroša), v ustvarjalni delavnici v Mosconovi dvorani so otroci izdelovali čudežne snežinke in narisali dolgo risbo. V Felicijanovi dvorani so strokovne sodelavke vrtca (Ljubica Borštnar, Katarina Oreškovič, Barbara Kužnik, Petra Cigole, Vesna Puc Kukec) pripravile predstavo Izgubljena snežinka z napovedjo Mire Kovač. Tako so otroci z njimi vstopili v praznični svet zime. V čarobni svet glasbe so nas v Grajski kapeli popeljale članice Vokalne skupine Koktajl (Silvija Švelc, Renata Šturbej, Petra Horjak in Melita Železnik), citrarka Nina Mikolič in Helena Lužar. V grajskih sobanah so nas prijazno sprejeli Sevniški graščaki. Moderatorstvo je, kot vsa leta do sedaj, s svojim žametnim glasom prevzel, lahko mu rečemo duša gradu in vodič Ciril Dolinšek. Ne smemo pozabiti, da so na tem dogodku sodelovali vsi strokovni delavci in zaposleni v Vrtcu Ciciban Sevnica ob tehnični podpori KŠTM Sevnica. Vsa ta leta, kot tudi letošnje, je organizacijske niti vodila pomočnica ravnateljice Zdenka Poljšak. Zbrane prostovoljne prispevke (1060,00 EUR) bo Sklad vrtca namenil za nakup igral in obogatitvene dejavnosti otrok v vrtcu. Obisk gradu so še omogočili: Občina Sevnica, Kruhek Sevnica, Vina Kozinc, Zelena Pika, Sevniški graščaki, družine: Klaužar, Cesar, Mlakar, Divjak, Vidmar, Vavtar, Sadjarstvo Poljšak in kmetija Gnidica.

Vsem, ki ste nam pomagali pri prireditvi in obiskovalcem, ki ji je bilo nekaj čez 400, se zahvaljujemo za prostovoljne prispevke.

 

Želimo vam veliko čarobnih trenutkov v letu 2019.

 

Melita Železnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost