MAJSKO DOGAJANJE PRI PALČKIH

Že kar nekaj časa nas razveseljuje toplo spomladansko sonce, bujna zelena narava in s tem so na plano pokukale tudi drobne travniške živali. Hodili smo na sprehode v okolico vrtca, tekali po cvetočem travniku, se igrali gibalne in rajalne igre. V naravi smo s povečevalnim steklom iskali mravlje, opazovali pikapolonico, gosenico in metulja na travniku. Ob izobraževalnih slikanicah smo se pogovarjali, opisovali in pripovedovali. Vsak je izdelal svojo gosenico iz nogavice, s katero smo telovadili, se gibali ob glasbi in se z njo igrali. Srčki smo na lutkovno predstavo povabili sovrstnike iz oddelkov Muce, Miške in Gumbki. Predstava je bila povzeta po knjigi Zelo lačna gosenica, ki je ena izmed najbolj prepoznavnih slikanic na svetu. Govori o gosenici, ki je bila zelo lačna. Pregrizla se je skozi list, različno sadje, tudi na sladico ni pozabila. Gosenica se je zabubila in čez nekaj časa postala prelep pisan metulj. Po končani predstavi je sledilo druženje in prepevanje pesmic, ki jih že zelo dobro poznamo- Gosenica je lezla, Pika poka pikapolonica, Polžek… Tudi na »kino predstavo« v skupnem prostoru nismo pozabili. Z zanimanjem smo si ogledali kratek izobraževalno animiran film z naslovom Gosenica Tinka na travniku.

Maj smo zaključili z novimi spoznanji in že prihaja mesec junij, ki prinaša tople sončne dni, igre z vodo in prihajajoče poletne počitnice.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost