Teden otroka v vhodu Palčki

Strokovne delavke iz oddelkov Mravljice, Miške, Muce in Srčki smo pripravili popoldansko druženje v tednu otroka. Pripravile smo različne delavnice, ki so bile namenjene zabavi ter razvijanju ročnih spretnosti. Ličkali in luščili smo koruzo nato pa so zrnje uporabili na različne načine. Iz semen so izdelali ropotulje iz ličkanje pa so izdelali ježka. Na zadnji postaji so za dobro opravljeno delo dobili kokice.

Vodila nas je rdeča nit v tednu otroka: ZAKAJ IN ZATOJ USTVARJALNOSTI

Zakaj ličkanje in luščenje? Zato, da se spomnimo starih običajev ter razvijamo ročne spretnosti.

Zakaj ropotulje? Zato, da so se otroci igrali z zrni koruze, presipavali, vtikali in zato, da so izdelali instrument.

Zakaj kokice? Ah le zakaj? Zato ker so iz koruze.

Strokovne delavke smo za otroke vhoda Palčki pripravile in zaigrale lutkovno igro »Debela Repa«. Po končani lutkovni igrici smo tudi s pobiranjem bučnih semen urili ročne spretnosti.

Doroteja Koroša, vzgojiteljica