Teden otroka v enoti Rdeča kapica

V prvem tednu oktobra smo v enoti Rdeča Kapica obeležili Teden otroka. Izvajali smo različne dejavnosti, kjer so otroci razvijali svojo ustvarjalnost in se kaj novega naučili. Murni, Polži in Metulji smo imeli športno – gibalne igrarije pri Športnem domu, kjer smo se zabavali z žogami, Škratki pa so imeli Kolesarčke. Imeli smo glasbeno urico z glasbenico Patricijo Županc, ki nam je prikazala instrument rog. Videli smo, kakšne zvoke ustvarja ta velik instrument in kaj lahko z njim počnemo. Ob zvoku klavirja smo prepevali pesmice o jeseni, poslušali jesensko glasbeno zgodbo o lisički. Izvedli smo izlet v naravo, odkrivali smo čarobnost gozda, se igrali z naravnim materialom in se spuščali po gozdnem toboganu. Na tenis igrišču smo spoznavali osnove tenisa z Gregorjem Fickom. Obiskal pa nas je tudi Alen Zabasu iz Mini kraljestva, ki nas je popeljal na glasbeno potovanje.

V četrtek, 5.10.2023 smo imeli tudi Cicibanov vrtiljak, kjer smo se igrali z mavrico in izdelovali spektroskop. Mali in veliki iz enote Rdeča Kapica