Pust veselih ust v oddelku srčki

Pust je čas norčij, zabave, plesa in različnih mask. Oživele so princeske, miške, dinozavri in krokodili…Tako kot vsako leto je bilo tudi letos zopet zabavno. Pri Srčkih smo se o pustu najprej pogovarjali, ogledovali in pripovedovali ob slikanici »Maškare«, izdelali pustne klovne ter poskrbeli za pustno podobo naše igralnice in enote. Naučili smo se pesmico Maškare in ob glasbi plesali ter se družili in rajali skupaj z otroki enote Palčki.

Z obiskom so nas prijetno presenetili kurenti iz Zamušanov in Cvetkovcev, katerih se prav nič nismo bali. Z glasnim zvonjenjem in strašnimi maskami so odganjali zimo. Ogledali smo si njihove maske, zvonce in se fotografirali z njimi.

Odšli smo na pustni sprevod po Sevnici in se čisto na koncu posladkali s slastnimi krofi.

Avtor: Laura Sirk