Pravljični december pri srčkih

Staro leto se je poslovilo in že smo zakorakali v prve dni leta 2018. Za nami je pravljični december, mesec druženja, veselja, pričakovanj in obdarovanj. V vrtcu so se v ta namen zvrstila številna dogajanja in pestre aktivnosti, ki so pričarale čarobnost prazničnih dni. Že v začetku decembra nam je Miklavž v vrtcu pustil nekaj sladkih dobrot, s katerimi smo se z veseljem posladkali. Praznično smo okrasili igralnico, postavili, okrasili in prižgali lučke na smrečici, v pravljičnem kotičku prisluhnili zgodbicam ( Prav poseben božič, Sarin božič…). Ter prepevali pesmice in se ob praznični glasbi gibali in plesali. V skupnem prostoru smo prisluhnili harmonikarskem nastopu ga. Branka, kateremu je kasneje sledilo še rajanje otrok iz enote Palčki. Prav tako je v vrtcu je zadišalo po prazničnih piškotih. Vsak izmed nas je oblikoval svoj piškot in na koncu je sledilo sladkanje ob umirjeni glasbi. Tudi na »pravo« čajanko nismo pozabili, okušali smo različne vrste čajev, katerim smo dodali dodatke ( med, sladkor in limono). Veseli smo bili povabila v enoto Rdeča Kapica, kjer smo z navdušenjem prisluhnili zvokom ansambla Fantje izpod Lisce, kasneje pa še zarajali in zaplesali. Z obiskom nas je presenetil Božiček, ki smo ga že nestrpno pričakovali. Razveselil nas je z darili, mi pa smo mu v zahvalo zapeli nekaj pesmic. Za konec smo mu naročili, naj nas drugo leto zopet obišče.