Izlet oddelka levčki v Tehnopark Celje

Mali in veliki iz oddelka Levčki smo se letos odpravili na izlet v Tehnopark. Odpravili smo se z vlakom iz Sevnice do Celje, kjer smo se peš sprehodili do Tehnoparka, tam so nas pričakale prijazne zaposlene in usmerile naprej, kjer se naše znanstveno raziskovanje pričelo. Skupaj z gosenico Fani in znanstvenico Ano smo si najprej ogledali vesolje in planete o katerih mi že veliko vemo. Ko smo zaključili z raziskovanjem vesolja, smo se odpravili naprej na ogled milnega mehurčka, v katerega se je lahko skril vsak otrok. Ugotavljali smo barve na milnem mehurčku in prepoznavali mavrico. Znanstvenica Ana in gosenica Fani sta nas povabili naprej, kjer smo jima pokazali kako dobro že obvladamo ločevanje odpadkov in tudi kako zelo se spoznamo na zdravo prehrano, pomen higiene in gibanja. Za konec smo se spremenili v prave gradbene delavce in pomagali gosenici zgraditi hišo iz opek in strešnikov, kjer smo imeli na voljo različne pripomočke. Skupaj smo se fotografirali in poslovili. Odpravili smo se na železniško postajo, kjer smo počakali vlak in se vrnili nazaj v vrtec. Za nami je super izlet na katerem smo vsi uživali in spoznali nove zanimivosti.
Zapisala, vzgojiteljica oddelka Levčki, Petra Cigole.