Bibe in Zmajčki v enoti bibarija pojemo za starše

V enoti Bibarija se ob petkih Bibe in Zmajčki družimo na glasbenih uricah. Ker smo se naučili veliko novih pesmi, smo jih na prvi pomladni dan zapeli staršem. Pripravili smo jim koncertni list, da smo našemu nastopu dodali posebno noto. Začetno pesem Tiki tik tak so otroci spremljali s palčkami, ostale pa smo prepevali ob spremljavi kitare. Zapeli smo pesmi o mamici, očku, rožicah in pomladi ter zaplesali in zapeli bans Žabica. Skozi glasbeno uganko o ježu, smo starše spodbudili k pozornemu poslušanju in ugibanju. Tudi slovenske ljudske pesmi so imele na nastopu posebno mesto.


Na koncu je vsak otrok svojim staršem odnesel rožico z vazo, ki so jih otroci sami ustvarjali. Ta gesta je staršem narisala poseben nasmeh na obraz. Po nastopu je sledilo druženje na igrišču ob kokicah in piškotih.


Vsi smo se strinjali, da rek »Kdor poje rad, ostaja mlad.«