VOŽNJA Z VLAKOM IN OBISK PGE KRŠKO (skupina Kresničke)

Otroci skupine Kresničke in strokovne delavke smo se v torek, 14. 3. 2023, v sklopu sodelovanja s starši, z vlakom odpravili v Krško na ogled Poklicne gasilske enote Krško. Zjutraj ob osmi uri smo se odpravili do železniške postaje ter se vkrcali na vlak v smeri Krškega. Na vlaku sta nas pričakala dve strojevodji, ki sta otrokom v manjših skupinah razkazala kabino vozila. Prispeli smo v Krško ter se sprehodili do PGE Krško. Skupaj smo si ogledali gasilsko postajo, vozila in opremo gasilcev ter se seznanili z delom gasilca. Otroci so se povzpeli tudi v košaro avtolestve in se pod nadzorom gasilca dvignili nekaj metrov visoko. Otroci so se ta dan aktivno spoznavali oba poklica ter pri tem zelo uživali.

Še enkrat hvala vsem staršem, ki so pripomogli k organizaciji dneva.

Kaja Dobovšek, vzgojiteljica skupine Kresničke

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost