Jesen pri Račkah – Naravni material nam je najljubša igrača

V naše kraje je že dodobra zakorakala jesen, tako lahko njene lepote in darove občudujemo na vsakem koraku. Jesensko obarvano naravo majhne »Račke« doživljajo ob sprehodih, delček pa smo jo prenesli tudi v našo igralnico. Danes so otroci obkroženi z raznoraznimi strukturiranimi, kupljenimi igračami, ki pa se jih lahko kar kmalu naveličajo. Velikokrat se izkaže, da otroke najbolj pritegnejo povsem preproste stvari, ki jih lahko najdemo v naravi in nam zanje ni potrebno odšteti denarja. Zemlja, voda, mivka, trava, palice, kamenčki in številne druge naravne danosti so za otroka pomemben pripomoček za igro in učenje. To smo tekom spoznavanja jesenskih plodov ugotovili tudi v naši skupini. Interes otrok smo izkoristili za dejavnosti z jesenskimi plodovi, ki ne samo, da otrokom prinašajo izjemno zadovoljstvo, temveč tudi ugodno pripomorejo k razvoju fine motorike, s tipanjem, vonjanjem in preizkušanjem pa poskrbijo, da so otroci ves čas aktivni in se tako največ naučijo.

Otroci se preko tipanja, opazovanja in rokovanja srečujejo z jesenskimi plodovi, uživajo med sprehodi v naravi, urijo fino motoriko pri prenašanju plodov s prstki in pinceto, vstavljajo paličice skozi luknjice, najbolj pa uživajo ob igri z oluščeno koruzo. Zrnca pobirajo, presipavajo, prenašajo, zajemajo z lončki – skratka – sami si najdejo mnogo zaposlitev, ki so tako zabavne kot koristne. Iskreno zadovoljstvo in motivacija otrok odtehtata temeljito čiščenje igralnice, ki sledi po tem 🙂

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost