PLAVALNO OPISMENJEVANJE OTROK PRED VSTOPOM V ŠOLO

V VRTCU CICIBAN SEVNICA

Otroci »vstopniki« so nestrpno odštevali dni, da se bodo z avtobusom odpeljali na bazen v Krško v OŠ Jurija Dalmatina. Čakal jih je štiridnevni tečaj plavalnega opismenjevanja. Predno so se odpravili, so vsi skrbno preverili nahrbtnike, v katerih se ni skrivala malica, temveč kopalna oprema. Ob prihodu na bazen so komaj čakali, da bodo začofotali v vodi. Seveda pa se je bilo pred tem potrebno še preobleči v kopalke, kar pa je šlo hitro in brez težav. Vaditelji plavanja so otroke seznanili s pravili in jih glede na predznanje razdelili v skupine – morske zvezde, konjički in delfinčki. Skozi igrive dejavnosti so otroci nadgradili spretnosti v vodi in premagali strah pred potapljanjem glave. Otroci so bili deležni tako skupinskega kot individualnega vodenja in pomoči, za kar se gre zahvaliti vaditeljem plavanja. S svojo igrivostjo, potrpežljivostjo in zabavno animacijo so pritegnili prav vsakega otroka. Ves čas je bilo slišati otroški smeh in navdušenje. Zadnji dan tečaja je otroke čakal še »preizkus znanja« ter podelitev medalj in diplom. Vsi otroci so napredovali.

Helena Lužar

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost