V VHODU PIKA NOGAVIČKA SKRBIMO ZA ČEBELE

V vhodu Pika Nogavička smo imeli v tem šolskem letu projekt Zelen in medovit vrtec. Namen projekta je sajenje medovitih rastlin, kot pomen celoletne paše za čebele. S projektom smo spodbujali otroke in odrasle, da s svojimi dejanji  vsi skupaj pomagamo pri ohranitvi narave za prihodnje rodove ter da se poveča medovitost Slovenije. 

Otroci so pridobili konkretne izkušnje, kako lahko sami in drugi ljudje vplivajo na naravo in kako lahko dejavno prispevajo k varovanju in ohranjanju naravnega okolja. Doživljali smo  naravo, razvijali naklonjen odnos do nje. Otroci so spoznavali drevesa, grmičevja, začimbnice, si z dejavnostmi širili besedni zaklad, se med seboj dogovarjali za uporabo orodja ter si pri dejavnostih pomagali.

Otroci so ponosno kopali luknje, sadili drevesa, sivko, jagode, maline, ribez…

Vsak dan so svoje starše pri prihodu in odhodu iz vrtca, vabili k ogledu posajenih rastlin in jim pripovedovali o njih.

Veseli smo, da smo tudi mi pripomogli k ohranjanju narave, si polepšali okolico vrtca, še posebej pa smo veseli, da smo pomagali prijateljicam čebelicam, ki lepo skrbijo za nas.     Alja Novak, vodja projekta    

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost